Načítání...
Načítání...

FAQ (Často kladené otázky)

Pokud máš nějaký problém nebo tě něco zajímá, tak už pro tebe možná máme připravenou odpověď. Pokud ji nenajdeš, tak nám napiš na info@horobrani.cz.


Je nutné se registrovat?

Nutné to není, ale rozhodně se ti to bude hodit. Díky registraci se totiž budeš moci přihlásit na web www.horobrani.cz a zálohovat si veškeré své horské výšlapy. Nepřijdeš tak o ně, kdybys například měnil telefon. Zároveň tak budeš moci využívat výhody webu, kde najdeš fotky, hodnocení, turistické informace, žebříčky, výzvy a další. Pokud chceš využíval všechny webové funkce, musíš si pořídit plnou verzi.


Co je v plné verzi?

Plnou verzí se rozumí přístup ke všem funkcím, statistikám a soutěžím na webu Horobraní. Mobilní aplikace je v plné verzi zcela zdarma. Aplikace slouží primárně jako nástroj pro ukládání návštěv vrcholů, veškeré dění se však odehrává právě na webu. Najdeš zde plno inspirace, fotek, turistických informací, možnost sledování aktivit ostatních, skupiny Horobraníků, účast v soutěžích a další vychytávky. Co vše najdeš v plné verzi si přečteš zde.


Jak získám plnou verzi?

K aktivaci plné verze je potřeba zaplatit roční příspěvek, který činí minimálně 100 Kč. Vše co potřebuješ vědět, najdeš na webu (po přihlášení) v záložce PROFIL - MOJE ČLENSTVÍ. Rozhodně nebudeš litovat! Mám voucher na plnou verzi, jak si ho aktivuji?

Voucher nese unikátní kód, který spustí plnou verzi na 365 dní. Nejdříve se musíš na webu Horobraní zaregistrovat a přihlásit. Poté si otevři záložku PROFIL - MOJE ČLENSTVÍ a zde vyplň aktivační kód, který najdeš na voucheru.Je možné, že mi nejde aplikace nainstalovat?

Bohužel to možné je. Existuje spousta druhů telefonů a verzí systémů. Aplikace je k dispozici pro Android 5+ na Google Play a pro iOS 11+ na App Store. Pokud tvůj telefon nemá dostatečné požadavky nevěs hlavu. Ukládat návštěvy jde i přes web Horobraní (s aktivní plnou verzí). Pak ti stačí libovolný internetový prohlížeč s  internetovým připojením.


Potřebuji internet v mobilu?
Hlavní funkce, kterou je ukládání výstupů při dosažení vrcholu funguje offline, takže to nutné není.Určitě to ale pomůže, protože mapové podklady s turistickými trasami se načítají pouze, když jsi online. Můžeš si je ale přednačíst před výletem doma na WiFi tak, že si prohlédneš místa, kam se chystáš. 


Někteří Horobraníci to také dělají tak, že si v terénu otevřenou dvě okna najednou - mapy.cz (stažené offline) a Horobraní. Jdou podle map a na vrcholu uloží návštěvu do Horobraní.

Připojení je ale nezbytné pro přihlášení, synchronizaci vrcholů a fotek a prohlížení bližších detailů vrcholu.Je nutné mít zapnutou GPS v telefonu?

Ano. Bez zapnuté GPS nejde přesně zjistit tvoje poloha a proto můžeš mít problémy při ukládání vrcholu. Nemusíš ji ale zapínat, pokud jsi doma a jen si chceš projíždět mapou.


Nejdou mi synchronizovat fotky v aplikaci.

Některé telefony po jedné z minulých aktualizací měly problémy s nahráváním fotek, takže pokud i tobě nejdou fotky synchronizovat, nejsi v tom sám. Dobrá zpráva je, že to jde efektivně napravit. \

Tento problém vyřeší červené tlačítko v záložce Nastavení - Technická pomoc. Jde o tvrdý restart aplikace (ne reinstalaci), kdy se všechna data smažou a postupně se nahrají znovu. Nesychronizované fotky se tedy bohužel smažou, ale vše už pak mělo začít fungovat správně. Při použití červeného tlačítka musíš být na wifi/datech a ideálně i přihlášen. 
Netočí se mi kompas v aplikaci.

Velmi pravděpodobně je to proto, že tvůj telefon vůbec nemá senzor pro orientaci v prostoru. Pokud ho má a přesto nefunguje, tak nám napiš.


Našel jsem vrchol, který má chybné údaje

Chybu můžeš nahlásit přímo v aplikaci. Stačí být přihlášený a v mapě rozkliknout vrchol, kterého se to týká a kliknout na "Nahlásit chybný vrchol". Je tam připravený jednoduchý formulář, v kterém nám zaškrtneš popřípadě popíšeš, co je s vrcholem špatně.


V mapě chybí vrchol

Na kompletaci databáze hor, kopců a vyvýšenin stále pracujeme a tak je možné, že některé z nich jsme ještě nestihli přidat. Určitě nám pomůžeš tím, že nám tento vrchol připomeneš na Facebooku a nebo na mail info@horobrani.cz. Můžeš poslat souřadnice a název vrcholu nebo jako odkaz na mapy.cz. Předem děkujeme.


Můžu využít stažené offline mapy.cz?
Offline mapy.cz bohužel nejdou nijak importovat do aplikace Horobraní, protože jde o samostatnou proprietární aplikaci.