FAQ (Často kladené otázky)

Logo Horobraní HOROBRANÍ

Pro používání mobilní aplikace Horobraní není nutná ani registrace, ani platba startovného, je zcela zdarma. Bude ti ale sloužit pouze jako soukromý deníček výstupů uložený v telefonu. Díky registraci si své výstupy zazálohuješ, takže o ně nepřijdeš, když by se ti s telefonem cokoliv stalo.
Nejspíš bude problém v hesle. Tvé heslo musí mít minimálně 8 znaků. Zkus se zaregistrovat znovu a pokud by to stále nešlo, napiš nám zprávu na Facebook nebo e-mail na info@horobrani.cz.
Zaplacením startovného si zajistíš účást ve hře, přístup k žebříčkům a různorodým statistikám, možnost účasti na výzvách a bodových bonusech. V neposlední řadě také soutěžení o ceny pro nejúspěšnější borce. Budeme rádi, když toto symbolické startovné zaplatíš, protože to pro nás je docenění našeho snažení a také nám to dává příležitost vybrat zajímavé odměny.
Bohužel to možné je. Je spousta telefonů a verzí systémů. Aplikaci máme zatím bez problému otestovanou na zařízeních s Androidem verze 4.4.4 a výš. To nejmenší, co pro nás můžeš udělat, je poslat e-mail na info@horobrani.cz nebo na Facebook s typem tvého telefonu a verzí Androidu a my zkusíme zjistit, kde je problém.
Vývoj aplikace pro iPhone potřebuje speciální vývojové programátorské prostředí a také zařízení pro testování. V tuto chvíli tedy nemáme vhodné podmínky, abychom to na Apple zařízeních rozchodili. Další věc, která to brzdí je, že roční poplatek za vystavení aplikace na App Storu stojí 100 dolarů. Pokud se vám tedy někomu doma válí nepoužívaný ale funkční Mac, iPhone a navíc 100 dolarů v peněžence, tak s tím rozhodně něco vymyslíme.
K uložení vrcholu využívá aplikace tvojí aktuální polohu díky GPS, není tedy potřeba mít internet v mobilu, aby sis zapsal svůj výstup. V aplikaci však nejsou staženy offline mapy (z důvodu úspory velikosti aplikace), ty se vždy načítají z internetu podle toho kde jsi. K načtení mapových podkladů (nikoliv kopců, ty jsou součástí aplikace) je tedy potřeba internet, ale pokud si určitou část mapy načteš ještě doma, později se ti bude tento kousek zobrazovat i bez internetu.
Nutné to není pouze v případě, že chceš k určování polohy využívat mobilní data. Nejpřesnější určení polohy je však přes GPS, proto ti ji doporučujeme mít při používání aplikace zapnutou. V aplikaci je možné GPS dočasně vypnout a tak šetřit baterii telefonu na úkor přesnosti určení polohy (poloha se pak získává z mobilních dat).
Za jeden stejný vrchol získáš body pouze jednou a to při jeho prvním výstupu. To však nebrání tomu jít na stejný vrchol vícekrát. Každý výstup si můžeš uložit a mít tak svou osobní statistiku, kolikrát v roce jsi daný vrchol zdolal. Výstup na vrchol lze ale uložit maximálně jednou za den.
Vrchol lze navštívit znovu a po opětovném zapsání získáš body z výzvy navíc. Není možné získat dvakrát body za stejný kopec, připočte se ti tedy jen bodový zisk z výzvy.
Seznam kopců jsme zkompletovali z několika databází o českých horách a pohoří. V seznamu vrcholů Horobraní najdeš vysoké hory, menší kopce i vyvýšené kóty, které možná nenajdeš ani na mapě. Některé kopce se nachází v městských zástavbách, kde ani není znát, že by nějaký kopec byl. Některé se nachází v zakázaných vojenských prostorách nebo je výstup na ně velmi omezen (např. kvůli hnízdění ptactva nebo živelné katastrofě). Z těchto důvodů si vyhrazujeme právo mírně měnit celkový počet kopců, tak aby to bylo ku prospěchu věci. Návrhy na zařazení nebo vyřazení kopce vždy prověříme. Veškeré změny seznamu kopců budeme avizovat na našich komunikačních kanálech.
Super! Jsme rádi, že nám pomůžete tyto nedostatky opravit. Stačí jen poslat tuto informaci na e-mail info@horobrani.cz nebo Facebook a my po ověření vrchol upravíme, smažeme nebo přidáme.
O body za navštívený vrchol už nepřijdeš i pokud ho ze seznamu vymažeme nebo nějak upravíme. Zůstane ti původní bodová hodnota, kterou jsi za kopec získal při jeho návštěvě.
Stěžejní informace o tvých výstupech najdeš vždy na webu po synchronizaci. Na zpětné synchronizaci do telefonu pracujeme. Je užitečné vidět, kde už jsem byl a co mi naopak chybí a jak se pěkně “žlutí mapka”. Každopádně jde o poměrně velký zásah do aplikace, tak to chvíli potrvá.